AUTO-TEST SERVIS Schochmann - Bratislava, Petržalka

MY A BOSCH

Schochmann Auto-Test-Servis patrí od 90-tych rokov do siete autorizovaných autoservisov Bosch Service

Zapaľovacia sviečka BOSCH SUPER 4 - najlepšia sviečka do Vášho automobiluS firmou Robert Bosch sme nadviazali spoluprácu, pretože je v celosvetovom meradle najväčším nezávislým výrobcom výbavy motorových vozidiel. Divízia autopríslušenstva je najväčšou divíziou spoločnosti Robert BOSCH. Táto divízia je rozdelená na jedenásť obchodných skupín, z ktorých desať vyvíja, vyrába, a v celosvetovom meradle zásobuje automobilový priemysel výbavou pre motorové vozidlá. Základ tvoria štyri veľké obchodné oblasti: vstrekovacia technika pre zážihové a vznetové motory, elektrické agregáty (štartéry, generátory, pohony pre elektromobily, malé motory), systémy pre aktívnu a pasívnu bezpečnosť (ABS, vzduchové vankúše, brzdy, osvetľovacia technika) a výrobky mobilnej komunikácie (autorádiá, indikačné systémy, navigačné systémy a systémy pre informácie vodiča). V Nemecku a v zahraničí Bosch vyrába tieto výrobky v asi 90 výrobných závodoch. Obchodná divízia autopríslušenstva zodpovedá za predaj autopríslušenstva a zásobovanie náhradnými dielmi pre autopríslušenstvo značky Bosch. Predĺženou rukou tejto obchodnej oblasti sú predajné a servisné organizácie, ku ktorým patrí 10 500 právne samostatných, avšak zmluvne viazaných servisov Bosch s približne 100 000 zamestnancami v 128 krajinách sveta. V Slovenskej republike v súčasnosti existuje 10 servisných a 17 rozhodujúcich obchodných partnerov.

Ďalšou spoločnou črtou Bosch - servisov je oprávnenie na vybavovanie garancií a reklamácií na výrobky autopríslušenstva Bosch, na ktoré firma Bosch poskytuje tzv. "medzinárodnú záruku", čo znamená, že s reklamáciou sa môžete obrátiť na ktoréhokoľvek zmluvného partnera firmy Bosch v ktorejkoľvek krajine. Všeobecne sa na výrobky a diely použité na opravu poskytuje záruka 12 mesiacov.

Bosch ponúka kompletný program sviečok

Zapa¾ovacia svieèka BOSCH SUPER 4 - najlepšia svieèka do Vášho automobiluFirma Bosch má v Európe v oblasti zapaľovania vedúce postavenie na trhu, s pokrytím okolo 98%. V jej výrobných závodoch sa zapaľovacie sviečky pre takmer všetky typy motorov vyvíjajú a vyrábajú v úzkej spolupráci s automobilovým priemyslom už skoro celé storočie. Štandardný sortiment pozostáva zo zapaľovacích sviečok série Bosch SUPER, a Bosch PLATIN.

Špičková zapaľovacia sviečka Bosch SUPER 4 je prvou zapaľovacou sviečkou na svete, ktorá má štyri ukostrovacie elektródy a postriebrenú stredovú elektródu. Firma Bosch tak ponúka novú sériu zapaľovacích sviečok s inovačnou technikou kĺzavých iskier pre vybavenie väčšiny i starších modelov vozidiel. Vysoká bezpečnosť a spoľahlivosť zapaľovania sviečok Bosch SUPER 4, optimalizuje výkon motora a minimalizuje riziko výpadkov zapálenia zmesi.

Brzdové systémy

Brzdy od fy BOSCH sú NAJKVALITNEJŠIEBrzdy patria medzi najdôležitejšie bezpečnostné prvky automobilu a vodič sa na ne musí v akejkoľvek situácií vždy stopercentne spoľahnúť.

Svetelná technika

svetlá - od žiaroviek až po svetlomety od BOSCHa Existujú rôzne spôsoby pre vytváranie svetla. V žiarovkách pre motorové vozidlá sa svetlo vytvára buď žeraveným vláknom alebo svetelným oblúkom. Spoločnosť Bosch sama vyvíja a vyrába svetlomety, pri ktorých využíva obe varianty vytvárania svetla. Svetlomety Bosch sú preto vždy na najvyššom stupni vývoja - napríklad svetlomety s technikou HSN (reflektor je rozdelený na približne 50 000 nepatrných segmentov, ktoré odrážajú svetlo žiarovky na vozovku) alebo ESP (polyelipsoidné svetlomety, založené na princípe projekcie).

Program svetlometov Bosch je kompletný:

 • hlavné svetlomety
 • prídavné svetlomety

Systémy vstrekovania benzínu

Spoločnosť Bosch je priekopníkom v oblasti vstrekovania benzínu a v tejto oblasti zaujíma popredné postavenie na trhu. Už v roku 1952 sa benzínové vstrekovanie montovalo do dnes už legendárneho automobilu Mercedes Benz 300 SL. V sedemdesiatych rokoch - po energetickej kríze - bolo hlavným cieľom vo vývoji motorov zníženie spotreby paliva. Spoločnosť Bosch v tejto dobe vyvinula prvé vstrekovacie systémy (K-Jetronic, L-Jetronic) a ako prvá úspešne aplikovala mikroprocesor do automobilu (v r. 1979). Na konci 80. rokov spoločnosť Bosch zahájila výrobu vstrekovania Mono-Motronic.

V súlade so stále narastajúcimi ekologickými požiadavkami, ktoré vychádzajú i z legislatívy, spoločnosť Bosch vyvíja stále presnejšie a výkonnejšie systémy, ako napríklad priame vstrekovanie do valcov motora.

Do širokej ponuky spoločnosti Bosch pre prvovýbavu a obchod neodmysliteľne patria i lambda-sondy, palivové čerpadlá, vstrekovacie ventily, riadiace jednotky a samozrejme, všetky náhradné diely pre vstrekovacie systémy.

 1. Pogram zapaľovacích sviečok Bosch zahŕňa nasledujúce typy:

  • zapaľovacia sviečka Bosch Super
  • zapaľovacia sviečka Bosch Super 4 (so 4 elektródami)
  • zapaľovacie sviečky so zvláštnymi elektródami (platinovou, alebo striebornou)
  • zapaľovacie sviečky s odrušovacím odporom alebo odporom, zabraňujúcim opaľovanie elektród

  Zapaľovacie káble:

  • odporové zapaľovacie káble
  • zapaľovacie káble s medeným jadrom (na tieto káble spoločnosť Bosch poskytuje trojročnú záruku).

 2. Filtrácia

  Na ochranu motora proti nepriaznivým vplyvom spôsobeným znečistením sa montujú filtre, ktoré boli vyvinuté v úzkej spolupráci s konštruktérmi a výrobcami motorových vozidiel.

  V ponuke sú filtre:

  • olejové
  • palivové
  • vzduchové
  • peľové

 3. Komfortná elektrika a elektronika

  Moderná elektronika ponúka mnohostranné možnosti pre vytvorenie optimálnych podmienok pre vodiča, čím mu umožňuje vyššiu koncentráciu na jazdu a zároveň mu zaručuje vyššiu bezpečnosť jazdy.

  Ponuka sortimentu v tejto skupine výrobkov sa neustále rozširuje. V súčasnosti ponúkame autoalarmy a imobilizéry, ďalej systémy ABS, ASR a EPS. Naša ponuka by sa v najbližšej dobe mala rozšíriť o parkovací systém (tzv. Parkpilot), centrálne uzamykanie, tempomat, pohony okien a striech, klimatizáciu a pod.

 4. Stierače a stieracia technika

  v ponuke sú:

  • stieracie lišty TWIN- vyrobené z gumy dvoch rôznych tvrdostí zabezpečujúcich tichý chod a dokonalé zotretie vodného filmu
  • stieracie lišty TWIN Spoiler
  • stieracie lišty na zadné okná
  • stierače hlavných svetlometov
  • stieračové motorčeky
  • ramienka stieračov

 5. Vstrekovanie pre vznetové motory

  V roku 1963 sa zahájila sériová výroba prvých motorových vozidiel so vznetovým motorom so vstrekovacím čerpadlom značky Bosch.

  V súčasnosti sú v ponuke:

  • radové vstrekovacie čerpadlá
  • rotačné vstrekovacie čerpadlá
  • vstrekovacie dýzy
  • žeraviace sviečky

 6. Zásobovanie elektrickou energiou

  Táto skupina výrobkov zahŕňa všetko, čo vyrába a prenáša elektrickú energiu vo Vašom vozidle.

  Akumulátory:

  • Biely akumulátor
  • Akumulátor Silver - 100% bezúdržbový akumulátor so zliatinou striebra a o 20% dlhšou životnosťou.
  • Pohonné remene - Ponuka zahŕňa klinové remene, ploché drážkované remene, rozvodové remene a napínacie kladky rozvodových remeňov
  • Štartéry a alternátory - Spoločnosť Bosch v súčasnosti ponúka vyše 1300 typov, ktoré pokrývajú 95% európskych automobilov na trhu.

Lorem ipsum dolor

Pre vaše vozidlo je dovolenka obdobím zvýšenej záťaže všetkých systémov. Dlhé cesty, ťažší náklad, plné obsadenie vozidla, horúce alebo naopak mrazivé počasie.

Lorem ipsum dolor2

Pre vaše vozidlo je dovolenka obdobím zvýšenej záťaže všetkých systémov. Dlhé cesty, ťažší náklad, plné obsadenie vozidla, horúce alebo naopak mrazivé počasie.

Lorem ipsum dolor3

Pre vaše vozidlo je dovolenka obdobím zvýšenej záťaže všetkých systémov. Dlhé cesty, ťažší náklad, plné obsadenie vozidla, horúce alebo naopak mrazivé počasie.

Bosch Pylon